SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA
![SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA](https://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2024/01/1-2-420x420.jpg)
![](https://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2024/01/1-2.jpg)
![](https://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2024/01/2.jpg)
· 31 Mart 2024 yerel seçimleri için seçmen listeleri muhtarlıkta askıya çıktı.
· 17 Ocak 2024 Çarşamba gününe kadar askıda kalacak olan listeleri kontrol edebilirsiniz. Listeleri https://secmen.ysk.gov.tr/secmen-yurtici adresinden de kontrol edebilirsiniz.
· Listede olmayan komşularımız veya adres değişikliği yapmak isteyenler üzerlerine kayıtlı elektrik, su, doğalgaz, internet abonelik sözleşmelerinden biriyle veya faturalarıyla , e – devlet üzerinden alınan aboneliğe ilişkin karekodlu belge veya noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden biriyle Çankaya Nüfus Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilirler.
· Seyyar Sandık isteyenler ile engelli komşularımız için muhtarlıkta beyan formu doldurulması gerekiyor.
· Bu seçimde 31.03.2006 tarihinde ve daha önce doğanlar oy kullanacaktır.
Ülkemiz için hayırlı olacak bir yerel seçim dönemi diliyoruz.